23.9.2016

„Wyjdźmy sobie naprzeciw”

 
 
 
- Apeluję do osób w moim wieku: Tylko wspólne spotkania, wspólne rozmowy, również na Facebooku, wspólne zainteresowania i rozwijanie ich powoduje, że czujemy się nieźle – mówi 78-letnia Halina Kiszczakowska, która w ramach akcji społecznej Zauważeni, poprowadzi sobotnie wydanie programu UWAGA!
 

Pani Halina jest jedną z osób, które wzięły udział w castingu na prowadzącego program UWAGA! I chociaż od lat zajmuje się amatorsko aktorstwem, statystuje w filmach i jest epizodystkę, nie spodziewała się, że wygra.
- Państwo mnie zauważyliście – przyznaje ze wzruszeniem.
W ramach kampanii społecznej Zauważeni redakcja UWAGI! zaprosiła seniorów do poprowadzenia wybranych programów. W ten sposób chce pokazać, że w telewizji nie tylko młodość się liczy.
- Czuję w środku, że jestem młoda. Tylko jak patrzę w lustro to widzę trochę zmarszczek, trochę smutku w oczach wynikającego z codzienności, z niezrozumienia -  przyznaje pani Halina.
Apeluje też do młodych, by ci zwracali uwagę na seniorów, zapraszali ich do swojego świata, spędzali z nimi czas.
- Samotność, to jest mój taki fajny przyjaciel, który mieszka razem ze mną, jest we mnie. Natomiast jestem pogodna, bo od rana mam jakiś cel. Zdarza mi się dwa, trzy razy w tygodniu pracować na planie jako statystka na planie filmowym. To jest piękna praca i moja radość życiowa – mówi.
Pani Halina jest wyjątkowo pogodną osobą. Radością i uśmiechem zaraża wszystkich dookoła. Nie boi się nowych technologii. Wspólnie z reporterką Uwagi! - Martyną Aftyką -nadała na Facebooku relację na żywo ze swojej wizyty w TVN-ie..
- 1999 ktoś astrologicznie mi przepowiedział: na starość będziesz bardzo szczęśliwa. I jestem – uśmiecha się Halina Kiszczakowska.