24.10.2016

„Odłóżcie smartfony i porozmawiajcie z seniorami”

 
 
 
Ponad 600 uczniów przystąpiło już do konkursu "Ten chłopak. Ta dziewczyna". Młodzi ludzie zaangażowali się w projekty z seniorami.
 
 
 
 

- Odłóżcie smartfony i porozmawiajcie z babcią i dziadkiem - apelował podkomisarz Rafał Biczysko z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach podczas spotkania z licealistami w Tarnowskich Górach.
Uczniowie ponad 120 szkół uczestniczą w lekcja wychowawczych poświęconych tematowi starości i poszukują dla seniorów informacji o zajęciach aktywizujących.  Ale przede wszystkim spotykają się z ze starszymi osobami.
- Bardzo dobrze wspominam swoje dziecięce lata. W domu było nas dużo, zawsze miałam ogromne wsparcie rodziców i rodzeństwa. Jednak czasy liceum zapamiętałam najlepiej. Dlatego cieszę się, że mogę wziąć udział w projekcie mojej dawnej szkoły - mówiła absolwentka I L.O. im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, podczas spotkania z uczniami.
Projekt „Ten chłopak. Ta dziewczyna.” to także okazja do rozmów o starości.
- Po licznych dyskusjach i rozmowach stwierdziliśmy, że każdy etap rozwojowy ma swoje plusy i minusy i że "starość wcale nie musi być zrezygnowana". A jeśli da się starszym ludziom szansę i odpowiednie zasoby, to ten czas może okazać się "złotym wiekiem". "A tamten chłopak i tamta dziewczyna okażą się bardzo podobni do tego chłopaka i tej dziewczyny – pisze na swoim profilu grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.
Podsumowaniem projektu będą prace konkursowe, które przygotują uczniowie. Już nie możemy się doczekać historii, które zaprezentują nam w swoich pracach literackich, reportażach i fotoreportażach.