KONKURS

TEN CHŁOPAK,
TA DZIEWCZYNA

Konkurs "Ten chłopak. Ta dziewczyna" jest realizowany w ramach akcji społecznej ZAUWAŻENI a dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

UWAGA! KONKURS!
Poszerzcie horyzonty, poznajcie niezwykłych ludzi i ich historie. Przekonajcie się, że - przy odrobinie wysiłku - możecie dokonać wielkiej rzeczy: zmienić na lepsze życie konkretnych osób. Seniorów. Działajcie i rejestrujcie tę niezwykłą przygodę! Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe, a uczniowie, którzy zrobią na nas największe wrażenie zostaną naszymi gwiazdami i wystąpią w „Kulisach Sławy!”

 

 
 

Przeżywali i wciąż przeżywają to samo, co Wy: miłość, rozterki, pragnienia, rozpacz. Seniorzy. Stąd nazwa naszego konkursu: „Ten chłopak. Ta dziewczyna”. Bo seniorzy pozostali nastolatkami sprzed lat. Tyle że w bonusie mają lata doświadczeń. Spotkanie z nimi może być fascynującym doświadczeniem. I do tego właśnie chcemy Was zachęcić. Nawiążcie relację ze starszymi osobami z Waszego otoczenia. Wysłuchajcie ich historii. Wybierzcie jedną osobę – musi to być postać autentyczna – która stanie się bohaterem pracy konkursowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: w kategoriach praca literacka i fotoreportaż – po 5,5, tys. zł, a autor najlepszej etiudy filmowej - 11 tys. zł!


Do konkursu zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. By wziąć w nim udział, musicie wraz z nauczycielem prowadzącym zarejestrować się w naszych serwisie i wspólnie ze szkołą/klasą zaangażować się we wszystkie zadania, jakie zaplanowaliśmy dla Was na okres od września do listopada. Są to m.in. lekcje wychowawcze i spotkania z seniorami. Zapytajcie, jak teraz wygląda ich życie. Co robią na emeryturze? Czy mają możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowań? Czy czują się potrzebni, zauważeni? A może przeciwnie – odkąd się zestarzeli mają wrażenie, że są niewidzialni? Jak można to zmienić? Tu pojawia się kolejne zadanie dla Was – stwórzcie autorskie „Podręczniki Seniora”, które będą dla starszych osób źródłem informacji, inspiracji, wiedzy o tak szybko zmieniającym się świecie. Dla Was natomiast spotkania z seniorami będą punktem wyjścia do przygotowania prac na ich temat. Wsłuchując się w ich historię, możecie przygotować reportaż, fotoreportaż lub pracę literacką, których będą bohaterami. A wtedy sami się przekonacie, że w starszych osobach wciąż uśmiecha się „Ten chłopak. Ta dziewczyna”. Zachęcamy Was do pracy w grupie, jednak zgłoszenia konkursowe będą Waszym indywidualnym dziełem. I indywidualnie nasze jury będzie je oceniać.


Swoje relacje ze spotkań z seniorami i lekcji wychowawczych zamieszczajcie na specjalnym profilu, który stworzycie razem z nauczycielem lub opiekunem na naszej stronie www. 
Udział w konkursie wymaga pisemnej zgody Waszych rodziców oraz rejestracji w naszym serwisie przez nauczyciela, który będzie Was reprezentować.  Zapoznajcie się z regulaminem.
Na prace konkursowe czekamy od grudnia do 12 stycznia 2017r.

Poniżej znajdziecie pliki do pobrania. Również te, które są niezbędne przy rejestracji w serwisie. Zapoznajcie się też z regulaminem konkusu.

Konkurs krok po kroku:

1. Zapoznajcie się z regulaminem konkursu :)

2. Pobierzcie z naszej strony www (są pod tym artykułem w strefie do pobrania) zgłoszenia do konkursu, które wypełnicie i podpiszecie. Jeśli jesteście niepełnoletni – w waszym imieniu muszą podpisać się opiekunowie. Podpisane formularze zeskanujcie. Będą wam potrzebne podczas rejestracji szkoły w serwisie www. Gdy nauczyciel będzie wpisywać członków swojej grupy, poprosimy o dodanie zeskanowanych dokumentów do kolejnych nazwisk.

3. Zarejestrujcie szkołę/grupę w naszym serwisie: REJESTRACJA. Jeśli od razu zgłaszacie członków grupy, pamiętajcie o dodaniu zeskanowych formularzy zgód na udział w konkursie.

4. Nauczyciel rejestrujący szkołę otrzyma maila zwrotnego, w którym poprosimy o potwierdzenia zgłoszenia. W liście będzie też instrukcja dotyczące konkursu.

5. Po potwierdzeniu udziału w konkursie, administratorzy aktywują Wasze konto.

6. Uzupełnijcie profil swojej grupy. Dodajcie opis, zdjęcie (szkoły, grupy), możecie również zamieścić wideo o was.

7. Jeśli dopiero teraz będziecie dodawać członków grupy, przygotujcie zeskanowane formularze zgód. Patrz punkt 2 :)

8. Aby wziąć udział w konkursie, najpierw musicie zrealizować wszystkie zadania, które dla was przygotowaliśmy. Są to:

a. Lekcje wychowawcze.  Na dole serwisu, w sekcji „do pobrania”  znajdziecie konspekty lekcji wychowawczych. Wystarczy, że w danym miesiącu zrealizujecie jeden scenariusz. Od was zależy, który wybierzecie. Spójrzcie na ich tytuły, są przyporządkowane do danych miesięcy.

b. Przygotowanie podręcznika seniora. Na dole serwisu, w sekcji „do pobrania” znajdziecie przykładowy podręcznik seniora wraz z instrukcją, jak go stworzyć i co zamieścić w środku.

c. Spotkania z seniorami. Nawiążcie relacje ze starszymi osobami z waszego otoczenia. Wysłuchajcie ich historii.  Przygotujcie dla nich podręczniki. Wybierzcie seniora, który stanie się bohaterem pracy konkursowej.

9. Wszystkie zadania musicie opisać w serwisie na swoim profilu. W każdym miesiącu do uzupełnienia opisem są trzy aktywności. Dołączajcie też zdjęcia i krótkie filmy, które będą ilustrowały realizację waszych zadań. Aby uzyskać możliwość dodania prac konkursowych, do końca listopada trzeba stworzyć łącznie 9 artykułów na swoim profilu!

10. Wywiązaliście się ze wszystkich zadań? Możecie dodać prace konkursowe poszczególnych członków grupy. Wcześniej zadania realizowaliście wspólnie, teraz czas na pracę indywidualną. Prace konkursowe mogą mieć tylko jednego autora. Aha! :) Pamiętajcie, aby swoim bohaterom przekazać do podpisania zgodę na użycie ich wizerunku. Być może, będziemy chcieli pokazać wasze prace w programie. Bez tych zgód nie będzie to możliwe. Są do pobrania na dole tej strony!

11. Teraz czekajcie tylko na decyzję jury :) Kto dostanie nagrodę? Odpowiedź 31 marca 2017 roku. Do trzech osób trafią nagrody finansowe, a do wszystkich szkół i uczestników – dyplomy.

Czekamy na Was!
Jeśli macie pytania dotyczące konkursu piszcie na adresy mailowe: m.olejarska@tvn.pl i konkurs.zauwazeni@tvn.pl lub telefonicznie 606-366-927.